search
Quatro
Cenová ponuka
Najvyšší komfort vďaka sadrokartónu
356x     31x     0x    

Najvyšší komfort vďaka sadrokartónu

Multi Comfort = kvalita stavby a najlepší pocit z jej využívania.

Prístupy vo výstavbe sa menia, Multi Comfort preto súčasne spĺňa rastúce nároky užívateľov na komfort a požiadavky na trvalú udržateľnosť stavby. Navyše s ohľadom na trvalú udržateľnosť, navrhnuté stavby šetria prírodné zdroje a neznečisťujú životné prostredie.

Tento koncept je nový spôsob budovania rodinných domov, obytných aj úžitkových budov. 

Výhody vo viacerých smeroch:

 • navrhovať zdravšie, komfortnejšie a energeticky úsporné budovy, ktoré zodpovedajú normám
 • uspokojovať rastúce nároky a požiadavky užívateľov
 • zlepšovať vnútorné prostredie a dbať na funkčnosť a estetiku (interiér domov, bytov, kancelárií aj verejných priestorov), ktoré má vplyv na kvalitu života a pocity užívateľov
 • ponúknuť certifikačnú schému aj pre rezidenčné budovy
 • priniesť objektívny spôsob hodnotenia kvality stavby

Ako dosiahnuť štandard Multi Comfort?

Tepelný komfort

Zohráva dôležitú úlohu v tom, ako vnímame miesta, kde žijeme a pracujeme.

Vplyv na tepelný komfort a celkovú tepelnú harmóniu ovplyvňuje:

 • rýchlosť prúdenia vzduchu
 • suchá teplota
 • radiačná teplota
 • vlhkosť
 • rýchlosť metabolizmu
 • oblečenie
 • izolácia

Do subjektívneho pocitu tepleného komfortu vstupujú aj individuálne psychologické parametre ako očakávanie. Takže celkový výsledok teplotného komfortu bude vždy individuálny, hoci pri rovnakých vplyvoch a podmienkach.

Kvalita vzduchu

Rigips dodáva sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air, ktorá neutralizuje formaldehyd v miestnosti. Výsledkom je čistý a kvalitný vzduch v interiéroch.

Sadrokartónové dosky s Activ’Air® je možné uplatniť vo všetkých typoch konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky – v podhľadoch, stenách a priečkach či predsadených stenách. Activ’Air® nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými priedušnými materiálmi a je účinná najmenej po dobu 50 rokov.  Technológia Activ’Air® spätne nevylučuje do ovzdušia žiadny formaldehyd. 

Akustický komfort

Hluk z priľahlých priestorov môže byť pre užívateľov budov rušivý. Detaily a vysoko kvalitné stavebné materiály môžu výrazne zlepšiť možnosti redukcie zvuku vnútorných priečok alebo dverí, ktoré pôsobia ako zvukové bariéry a znižujú prenos zvuku medzi priľahlými priestormi. Rigips prináša akustické riešenia v podobe sadrokartónových dosiek a podhľadov, ktoré sú určené pre zvukovú izoláciu stien a stropov a vo veľkej miere prispievajú k akustickej pohode v interiéri.

Akustické systémy RIGIPS riešia akustiku z dvoch pohľadov, obmedzenia prenosu zvuku medzi rôznymi priestormi, tzv. zvukovú nepriezvučnosť a riešenie priestorovej akustiky v interiéri, t. j. čas dozvuku a zrozumiteľnosti reči. Zvukovú nepriezvučnosť riešia modré akustické systémy a systémy Habito, zatiaľ čo pre optimalizáciu času dozvuku RIGIPS ponúka perforované sadrokartónové dosky Rigiton a Gyptone Big a kazetové a lamelové dosky Gyptone.

Svetelný komfort

Ľudia trávia väčšinu svojho dňa v interiéri (doma, v práci..), nedostatočné alebo nevhodné osvetlenie môže viesť k poškodeniu očí, bolestiam hlavy, poruchám spánku, strate produktivity a ďalším vážnejším ochoreniam. Riešením sú napríklad sadrokartónové podhľadové systémy Gypton, Gyprex, Casoprano, ktoré spľňajú kritérium na zvýšenie celkového jasu miestnosti odrazeným svetlom z povrchov v miestnosti a vyhýbanie sa oslneniu. Spájajú kombináciu výhod, ktoré poskytuje prírodná sadra: estetika, bezpečnosť a mechanická odolnosť v spojení s ekonomickými výhodami. Tento systém spĺňa všetky estetické, technické a ekologické požiadavky moderných stropných podhľadov vo verejných priestoroch.

Ako sa žije v Multi Comfort dome?

Autor: Simona Zámečníková, 3. jún 2020

Zdroj: www.rigips.sk

Páčil sa Vám článok?

Zdielajte..
 

Ďalšie články: