search
Quatro
Cenová ponuka
Habito = stena, ktorá unesie takmer všetko
556x     56x     1x    

Habito = stena, ktorá unesie takmer všetko

Hľadáte sádrokartónovú dosku, ktorá udrží takmer všetko? Udrží napríklad aj Vás v prípade, žeby ste chceli mať doma vlastnú lezeckú stenu. Aký sadrokartón to dokáže? Predstavujeme Vám Habito™ z našej ponuky sadrokartónov. Dosku, ktorá dáva voľnosť pri zariaďovaní bytu, kancelárie alebo komerčných priestorov.

Habito™ od Rigips sa vyznačuje vysokou ohybovou pevnosťou a zvýšenou povrchovou tvrdosťou, ktorá ju predurčuje na použitie v podmienkach, kde môže byť vystavená náročnejšiemu mechanickému namáhaniu. Umožní nám teda stavať interiérové priečky s vysokou mechanickou odolnosťou a únosnosťou. Do dosiek Habito™ môžeme kotviť predmety bežnou skrutkou do dreva bez predvŕtania.

V porovnaní s priečkami z tehál alebo pórobetónu má omnoho nižšiu hmotnosť, menšiu hrúbku, dvojnásobne lepšie tlmí hluk, je časovo menej náročná na realizáciu vďaka suchej výstavbe. 

Habito™ je vhodná pre suchú výstavbu bez výplne, výstavbu predsadených stien a podhľadov. Priečky môžeme stavať a premiestňovať tak, aby pozícia bytu zodpovedala Vašim predstavám. Umožňuje nám flexibilne realizovať zmeny až do poslednej fázy výstavby.

Výhody Habito™

 1. vysoká pevnosť a odolnosť
  • vhodná pre exponované priečky v bytoch, komerčných priestoroch a vo verejných budovách
  • spĺňa bezpečnostné triedu R3, čím sa môže porovnať s murovanými priečkami z plných tehál
 2. bezpečnosť
  • spĺňa bezpečnostné triedu R3, čím sa môže porovnať s murovanými priečkami z plných tehál, napr. pri násilnom vniknutí výborné akusticko
 3. zvuková izolácia
  • vzduchová nepriezvučnosť/zvuková izolácia vďaka vyššej plošnej hmotnosti, pre dosiahnutie najvyššej zvukovej izolácie odporúčame skombinovať pri dvojvrtsvovej konštrukcii s Rigips RB (A) od toho istého výrobcu
 4. nosnosť až 25 kg na skrutku
  • únosnoť je 25 kg na jeden kotviaci bod pri použití bežnej skrutky do dreva Ø 5 mm.
 5. kotvenie bez predvŕtania a použitia hmoždiniek
  • doska je určená do konštrukcií, kde sa vyžaduje kotvenie ťažkých bremien. Kotvenie ťažkých predmetov do dosiek je možné aj so skrutkami do dreva Ø 5 mm. 
 6. jednoduchá montáž bez výstuh
  • kotvenie predmetov bez predvŕtania umožňuje montáž priečok bez vopred zabudovaných výstuh v podkonštrukcii
 7. ľahká oprava
  • pri premiestňovaní stačí vyskrutkovať skrutku a malé diery pretmeliť
 8. nehorľavosť
  • určená do nehorľavých konštrukcií, Dosky Habito sú zaradené podľa STN EN 13501-1 do trie- dy reakcie na oheň A2-s1, d0 (podľa bývalej STN 73 0862 stupeň horľavosti A – nehorľavé)

Autor: Simona Zámečníková, 27. apríl 2020

Zdroj: www.rigips.sk

Páčil sa Vám článok?

Zdielajte..
 

Ďalšie články: