search
Quatro
Cenová ponuka
Tipy na zväčšenie malej kúpeľne! Aký obklad zvoliť ?
948x     252x     0x    

Tipy na zväčšenie malej kúpeľne! Aký obklad zvoliť ?

Nové bývanie prináša veľa problémov, a častokrát je nejeden z nich práve v kúpeľni. Snívate o krásnej kúpeľni ale tá Vaša v paneláku je malých rozmerov? Zlé dispozičné riešenie či jej estetika sú dôvody, ktoré trápia mnohých z nás.

Nevešajte hlavu, ale skúste z nej vyťažiť čo najviac! Prinášame Vám užitočné rady, aký obklad by ste si mali zvoliť do Vašej malej oázy pokoja.

Veľký formát obkladu

Vizuál malých priestorov je veľmi dôležitý. Aby Vaša kúpeľňa po rekonštrukcii pôsobila opticky väčšie ako v skutočnosti je, práve veľkoformátové obklady Vám k tomu pomôžu. Prečo? Lebo pri ich použití je v kúpeľni oveľa menej špár v porovnaní s malými formátmi obkladu. A práve celkové množstvo špár zohráva veľkú rolu pri optickej veľkosti kúpeľne. Preto Vám odporúčame zvoliť si kachličky väčších rozmerov do menšej kúpeľne. 

Dôležité sú aj Farby

Moderné kúpeľne sú väčšinou obložené svetlými farbami, a nie nadarmo! Svetlejšie farby opticky zväčšujú miestnosť. Vyskúšajte svetlé jednofarebné odtiene hnedej, béžovej či sivej farby, a vytvorte si touto voľbou nádych luxusu! Taktiež môžete skombinovať viacero odtieňov rovnakej farby. Pri výbere sa nebojte siahnuť aj na lesklé odtiene! Tie taktiež opticky pomôžu krásne zväčšiť a rozšíriť priestor. Kúpeľňu môžete spestriť kontrastnými doplnkami ladenými do jednej farby. Nezabúdajte však rovnaké odtiene obkladačiek, dlaždíc a nábytku farebne ladiť.

Jednoduché alebo zložité vzory? 

V tomto bode Vaša subjektivita zohráva najdôležitejšiu úlohu. Dovolíme si Vám však poradiť, že odpoveď sa podľa nás nachádza niekde uprostred. Kombinácia jednoduchých a zložitých vzorov je najvhodnejšia, ako napríklad spojenie jemných tónov farieb obkladov s imitáciou kameňa či mramoru. Jemné farby doladia zložitejšie prvky vzhľadu.

Rovnaké obklady na steny a na dlážku

Zaujímavá finta navonok zväčšujúca malý priestor! Rozdielnu farbu môže mať stena oproti vstupu do kúpeľne, kým svetlé farby ostatných bočných stien a podlahy môžu byť rovnakého obkladu. Dbajte ale na správny výber dlažby do vlhkých priestorov a na jej protišmykovosť.

Extra Tipy!

Okrem správneho výberu obkladov a dlažieb je veľa iných aspektov, ktoré Vám pomôžu opticky zväčšiť a skrášliť menšiu kúpeľňu. Prinášame Vám extra tipy ktorými sa môžete inšpirovať!

Tip 1: Presvetlite si kúpeľňu

Jasná miesnosť plná svetla pôsobí väčšie a rozľahlejšie. Okrem svetlých tónov obkladov a dlažieb, môžete presvetliť body, ktoré hlavné svietidlo neosvetľuje dostatočne. Využite vhodne umiestnené bodové svetlá! Nebojte sa osvetliť aj väčšie zrkadlo! Nielenže to rozjasní Vašu kúpeľňu, ale taktiež je to aj veľmi praktické!

Tip 2: Posuvné dvere

Ak rozmýšľate ako ešte ušetriť priestor či už v kúpeľni alebo v chodbe, posuvné či zasúvacie dvere sú pre Vás praktickým riešením! Pri ich použití získate priestor aj za kúpeľňou, ktorý môžete hravo využiť na umiestnenie skrinky či stolíka, alebo aj väčšej dekorácie! Využite posuvné dvere či skladací systém otvárania aj v sprchovacom kúte!

Tip 3: Výber a umiestnenie nábytku

Uvažovali ste nad rohovým umývadlom? Táto možnosť Vám vyrieši otázku čo umiesniť do zdanlivo nevyužiteľného rohu, a taktiež Vám vytvorí väčší využiteľný priestor v kúpeľni.

Závesné umývadlo so skrinkou je taktiež veľmi praktické riešenie. Nielenže Vám skrinka vytvorí úložný priestor, ale taktiež Vám odkrytá dlažba vytvorí opticky väčší priestor, a uľahčí jej čistenie.

Použitie okrúhlej záchodovej misy je skvelý trik na vytvorenie želaného priestoru. Okrúhla misa je kratšia ako klasická oválna.

Závesné WC dokáže ušetriť veľa priestoru, keďže nádržka s vodou je ukrytá v stene. Je jednoduchšie na údržbu, pretože priestor pod ním je odkrytý.

Tip 4: Využite nevyužiteľný priestor

Dvere do kúpeľne či dvere na sprchovacom kúte ponúkajú priestor pre Vašu kreativitu! Umiestnite na ne držiaky na uteráky, malé poličky na doplnky, či menšie zrkadlo!

Steny môžu byť taktiež využité. Umiestnite na nevyužité steny menšie poličky či skrinky vyhotovené na mieru. Sú praktickým riešením pre uskladnenie toaletných potrieb, uterákov, či menšej dekorácie.

Vašej fantázii sa medze nekladú! So štipkou kreativity a správnej inšpirácie si môžete aj Vy prerobiť menšiu nepriestrannú kúpeľňu na krásnu oázu pokoja!

Máte nejaké overené tipy a triky? Neváhajte sa s nimi s nami podeliť!

Autor: Alžbeta Olejárová, 07.07.2020

Zdroje: www.kachlickovo.sk, www.urgela.sk, www.aquatermkupelne.sk

Páčil sa Vám článok?

Zdielajte..
 

Ďalšie články: